Start now.

09:54 7 Comments A+ a-

Pamiętasz wszystkie cele na nowy rok, które zacięcie wypisywałeś na kartce, ale nigdy nie ujrzały światła dziennego? Pamiętasz dlaczego tak się stało? 
Dlaczego mamy w sobie coś takiego, że boimy się siebie nawzajem. Ktoś niszczy nas, my niszczymy kogoś innego. To jacy jesteśmy sprawia, że każdy boi się pokazać i być sobą. Nie wiadomo czego można się spodziewać, prawda? Bo co ludzie pomyślą? 

Wiecie, każdy jest inny. I tak naprawdę, powinniśmy w ogóle nie wchodzić sobie w drogę. Bo to nie twoja koleżanka z pracy, czy kolega z równoległej klasy, odniesie sukces, tylko zrobisz to ty. I jednym z moich marzeń, które są jeszcze bardziej nierealne niż wycieczka w kosmos, jest taka miłość do każdego. I przede wszystkim, aby każdy szanował decyzje innych i pozwolił mu być szczęśliwym, rozwijać się. Bo ktoś obcina nam skrzydła, a my - dodatkowo strzelamy sobie sami w łeb pozwalając na to. 

Jaki świat byłby piękny, ale za mało takich osób, które chcą ulepszać. Wolą czerpać korzyści - jakiekolwiek one są - z niszczenia życia innym ludziom. Wiem, jaka to przyjemność? Ale znam wiele takich przypadków i staram się trzymać od nich jak najdalej się da. Tych słabych jednostek jest tyle, że nawet nie próbuj mieć nadziei. Ja - się tak przejechałam i stanęłam w miejscu. 

Więc słuchaj, silna jednostko, jeśli masz jakikolwiek pomysł na siebie, plany, pasje czy marzenia, zacznij robić coś w tym kierunku - natychmiast. Już teraz zacznij myśleć, co możesz zrobić. I rób to małymi kroczkami, aż osiągniesz sukces. I sama twoja walka, będzie prawie tą wygraną, bo próbowałeś. Nikt nie wie, czy życie mamy jedno, czy dostaniemy kolejną szansę i odrodzimy się jako ktoś inny, czy jako nędzny chomik, który przez całe życie będzie zamknięty w klatce. Dlatego nie zmarnuj go i staraj się robić jak najwięcej się da.

Myśl o tym, co zyskasz po drodze, w trakcie sukcesu i po wszystkim. Zdjęcia przylepione do kartek w albumie, doświadczenie, niezwykłe emocje, nieznane ci dotąd uczucia  i wspomnienia, których nikt ci się zabierze.

7 komentarze

Write komentarze
mchodacka
AUTHOR
20 marca 2017 10:19 delete

Ludzie niszczą się nawzajem i to jest naprawdę okropne. Fajny post, obserwuję i zapraszam do siebie! http://momentdlamniee.blogspot.com/2017/03/pojecie-szczescia-osobiste-odczucia.html

Reply
avatar
Little_Jay
AUTHOR
20 marca 2017 10:41 delete

zgadzam się z tobą! niech każdy angażuję się w swoje własne życie:)


little-jay999.blogspot.com

Reply
avatar
Leonia
AUTHOR
20 marca 2017 14:04 delete

Bardzo wartościowy post, zgadzam się w 100%. Prawda jest taka, że żyjemy w egoistycznym świecie, i mało jest osób które myślą też o innych.

Przy okazji, zapraszam na swojego bloga :)
Be Beauty (klik)

Reply
avatar
Tutti
AUTHOR
20 marca 2017 14:16 delete

Niestety zawsze znajdzie się bardzo zawistna osoba (zwłaszcza w Polsce ludzie rzadziej akceptują sukcesy innych, zawsze wietrzą jakiś spisek, bo komuś się udało, za to w krajach Europy Zachodniej ludzie bardziej cieszą się z szczęścia innych). Każdy z nas w jakiś sposób wpływa na świat, a zmiany trzeba zacząć od siebie :)
Pozdrawiam
Tutti
MÓJ BLOG

Reply
avatar
21 marca 2017 08:56 delete

Masz stuprocentową rację. Ludzie czesto starają się zniszczyć czyjeś ambicje, by nie był lepszy od nich. Po sobie wiem, ze nie warto sie przejmować. Głowa do gory i czas spełniać marzenia nie patrząc na innych :) clofl.blogspot.com

Reply
avatar
Love Shinny
AUTHOR
21 marca 2017 14:18 delete

zgadzam się, każdy jest panem własnego życia :)
Buziaki,

http://loveshinny.pl/

Reply
avatar
Paulina M.
AUTHOR
23 marca 2017 14:45 delete

Bardzo ciekawie i mądrze piszesz, zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Powinniśmy spełniać swoje marzenia, walcząc o każdą chwilę.
strefafangirl.blogspot.com

Reply
avatar